Jak připravit nemovitost, aby zanechala výborný dojem. Nepodceňte čistotu a pořádek. Světlo prodává. Vůně a teplo pomáhají také. Seriál “Jak připravit nemovitost a sebe na zájemcovu prohlídku” ... 4. část

12.02.2020

"Kvalitními vonnými oleji s jemnou vůní můžete oživit i atmosféru obývacího pokoje nebo ložnice. Prodáváte-li nemovitost v chladném období a nebydlí se v ní, přijďte dřív než zájemce a zatopte."


Jak připravit nemovitost a sebe na zájemcovu prohlídku
4. část ... 

3. část série

Zde je několik doporučení, která, pokud je uplatníte, připraví vaši nemovitost na prohlídku tak, aby se prodávala sama, aby zanechala v zájemci ten nejlepší dojem a nestavěla mu do cesty překážky při jeho rozhodování. Dá se říct, že by měla vypadat ještě lépe, než když jste ji připravovali na focení. Významnou měrou by vám s tím měl pomoct váš makléř, pokud ho máte.

(Pozn. Pokud prodáváte např. bývalou usedlost určenou k rekonstrukci, doporučuji uplatnit níže uvedené v rozumné míře také. Možná v tom smyslu, aby se zájemce při prohlídce cítil aspoň bezpečně.)

Jak je uklizeno?

Čisté podlahy, utřený prach, neohmataná zrcadla, čirá okna, čistě povlečené přikrývky a polštáře, vyprané záclony - toto všechno má pozitivní vliv na to, jak se potenciální kupec při prohlídce cítí. Nepodceňte proto důraz na čistotu a pořádek. Ukliďte také některé své osobní věci, jako je přehozené oblečení, přeplněný pracovní stůl apod. Nedá to tolik práce a může to přispět k úspěchu.

Odstraňte drobné nedostatky

Vykukující hřebíky, stopy plísně v koupelně, uvolněné vypínače, vrzající dveřní panty, nefunkční žárovka, či dokonce protékající WC mohou na zájemce působit přinejmenším rušivě. Nenechte si ujít možnost úspěšného prodeje kvůli množství drobností, jejichž odstranění by vás stálo pár desítek minut či korun.

Čistá koupelna a kuchyň - základ úspěchu

Základem pro prodej nemovitosti je čistá koupelna a kuchyň. Vyleštěte baterie a zrcadla, umyjte vanu a umyvadlo, vydrhněte mastný sporák. Ledničku zbavte přemíry magnetek, vzkazů a obrázků a umyjte její dveře. Schovejte použité utěrky a ručníky anebo je vyměňte za čisté. Udělejte pachovou kontrolu koupelny a toalety a případně použijte decentní osvěžovač vzduchu těsně před příchodem klienta. Kvalitními vonnými oleji s jemnou vůní můžete oživit i atmosféru obývacího pokoje nebo ložnice. Prodáváte-li nemovitost v chladném období a nebydlí se v ní, přijďte dřív než zájemce a zatopte.

Urovnejte skříně a skladovací prostory

Některé zájemce bude zajímat, kam si budou moci uložit věci, které za život nashromáždili. Ukliďte proto i vestavěné skříně, sklep, půdu i případnou kůlnu - je pravděpodobné, že se tam bude chtít zájemce podívat.

Světlo prodává

Při denní prohlídce v případě nedostatku venkovního světla roztáhněte záclony, tmavší prostory osvětlete. Pokud prodáváte byt, může se na něj výjimečně někdo přijít podívat i po setmění. Na večerní prohlídku určitě rozsviťte všechna svítidla, které doma máte. Světlo je významný pomocník při prodeji.

Prohlídka je dohodnuta. Nastává hodina H.  Ještě připravte sami sebe i svého makléře, pokud ho máte a pokud vám toto všechno neporadil on:-)

Jak připravit sebe sama? To se dozvíte v 5. části této série