Na co jsou dobré odborné články na téma nemovitostí? Čte je někdo? Test. Dávám si závazek. Dvě desítky užitečných realitních článků do 1.3.2020. A co pak?

01.02.2020

"Aby to bylo zajímavější na některé z těch seriózně pojatých témat napíšu občas protičlánek, který bude ... řekněme poněkud méně seriózní."

Aktualizováno 1.3.2020


Marketingový test
aneb K čemu je dobré psaní realitních článků


Článků o nemovitostech je na internetu hodně. Stačí do vyhledávače zadat jakýkoli dotaz na realitní téma a přeskakovat reklamy. Mnozí makléři psaní takových článků věnují spoustu času. Je trochu otázka, kolik lidí je "na druhé straně". Kolik lidí na ně kliká a kolik z nich je opravdu čte. A hlavně - jaký to plní účel. Je těžké nebo spíš nemožné to změřit. Přesto - pojďme udělat pokus.

Dávám si závazek

Dnes je 1.2.2020. Dávám si závazek. Během následujících měsíce napíšu alespoň dvě desítky článků na téma nemovitosti a realitní trh v ČR. Ale nejen to, zavazuji se k tomu, že v těchto článcích přinesu čtenáři alespoň nějakou praktickou hodnotu, kterou bude moct využít. A když ne hodnotu, tak aspoň trochu pobavení v rámci možností, které tato vpravdě seriozní oblast skýtá.

Články umístím sem na svůj blog, na svou FB stránku a na podcasty typu Spotify ve formě audia. Nebudu je během těchto 30 dnů nijak inzerovat ani jinak propagovat, nechám je žít svým vlastní životem, ať se šíří (nebo nešíří) organicky.

Odlehčeme to trochu

Jak už jsem naznačil, aby to bylo zajímavější, na některé z těch seriózně pojatých témat napíšu občas protičlánek, který bude ... řekněme poněkud méně seriózní. 

Změříme to

Po těch 30 dnech, tedy od 1.3. 2020 začnu tyto články postupně inzerovat na Facebooku. Tento typ inzerce má oproti jiným offline i online marketingovým aktivitám jednu výhodu - je měřitelný. Výsledky budu na tomto blogu s nějakým komentářem zveřejňovat. A doufám, že nejen je. Věřím, že občas přibude nějaký další užitečný článek na realitní téma.

A vyhodnotíme to

A abych vyvrátil své vlastní tvrzení na začátku článku, že nejde zjistit a už vůbec změřit, jaký smysl psaní takových článků má, přesně za rok, 1.2.2021 tento pokus spolu se svými fanoušky (pokud nějací budou) vyhodnotíme. Požádám je, aby mi napsali aspoň stručný komentář, zda jim můj blog byl v něčem užitečný, a za sebe napíšu, co přinesl mě. A budu se snažit, aby to mé hodnocení bylo vyjádřeno v "tvrdých číslech". 

Aktualizace článku 1.3.2020

Dnes je 1.3.2020 a první část mého závazku je splněna. Blog k dnešnímu dni obsahuje 24 článků. Jestli jsou nebo nejsou užitečné, nechávám na posouzení čtenářů či posluchačů. Začíná období jejich postupné propagace.