Prodáváte nemovitost. Inzerce běží. Zájemci se zajímají. A volá první - chce přijít na prohlídku. Co teď? Trochu nervy? Anebo pohoda, ať přijde? Přečtete si seriál “Jak připravit nemovitost a sebe na zájemcovu prohlídku” ... 1. část

08.02.2020

"Tomu čidlu nic neunikne. Jde tu o první, zcela zásadní a hlavně nevědomý krok nákupního procesu. Jak se získanými informacemi čidlo naloží?"


Jak připravit nemovitost a sebe na prohlídku zájemce 
1. část
Anténka s čidlem

Zájemce chce prohlídku. Je to v celém procesu prodeje vaší nemovitosti rozhodující okamžik. Tím, kdo se rozhoduje, je on, zájemce, a jeho případný partner či partnerka. Ti, kdo mohou mít na rozhodování vliv, jsou např. členové rodiny. Nebo známý, který byl požádán o pomoc. Nebo nějaký odborník či "odborník" na nemovitosti, který byl zájemcem k prohlídce přímo přizván. A určitě také váš realitní makléř, který vás při prohlídce zastupuje nebo je tam s vámi, pokud máte smlouvu s realitkou.

Jedná se o tolik vlivů , že si možná říkáte - nemám žádnou šanci toto nějak ovlivnit. Máte pravdu i nemáte. Ale pojďme to trochu odlehčit. Přečtěte si letmý pohled do nitra zájemce o vaši nemovitost.

Čidlo v akci - první krok nákupního procesu 

Představte si ho. Koho? Vážného zájemce o váš dům či byt. Nemračí se, ale ani se neusmívá. Tváří se neutrálně. A přece je na něm něco zvláštního. Z jeho čela směrem vzhůru vyčnívá anténka. Na jejím konci je jakési čidlo, které neustále bliká a pípá. Toto čidlo je naprogramováno tak, aby snímalo všechny smyslové vjemy, které je obklopují - tvary, světla, barvy, pachy, zvuky, vše, co lze zaregistrovat v souvislosti s vaší nemovitosti.

Čidlo rámcově registruje smyslové údaje také od vás. Jak stojíte nebo sedíte, vaše oblečení, boty, vlasy, vaši řeč těla, váš výraz obličeje. Zračí se v něm napětí? Díváte se zpříma nebo uhýbáte pohledem?

Tomu čidlu nic neunikne. Jde tu o první, zcela zásadní a hlavně nevědomý krok nákupního procesu. Jak se získanými informacemi čidlo naloží? Na tom, jak zájemcův mozek získané informace zpracuje a vyhodnotí, závisí jeho konečné rozhodnutí, To, co se odehrává v nitru zájemce vás možná překvapí.

Přečtěte si o tom ve 2. článku této série.