Prohlídka začala. Co nejméně “asistentů”. Nemluvte moc, nechte zájemce, ať se ptá. Dejte mu ve vaší nemovitosti nerušenou chvíli svobody. A je rozhodnuto… Seriál “Jak připravit nemovitost a sebe na zájemcovu prohlídku” ... 5. část

13.02.2020

Tvařte se nenuceně, příjemně. Buďte v pohodě - stejně je o všem předem rozhodnuto (viz předchozí díly seriálu:-)


Jak připravit nemovitost a sebe na zájemcovu prohlídku 
5. část ... Zájemce přichází

4. část série

Prohlídka byla dohodnuta. Nastává hodina H. Připravte sami sebe i svého makléře, pokud ho máte a pokud vám toto všechno neporadil on:-)

Méně znamená více

Pokud prodáváte přes realitní kancelář, domluvte se se svým makléřem, jak se budete při prohlídce chovat, jak budete na zájemce působit. Můžete sebe i dům připravit sebelépe, ale pokud vám to příliš agilní makléř bude kazit, může být vaše snaha k ničemu.

Moje doporučení je: Čím méně vás totiž bude při prohlídce přítomno a čím méně nápadní budete, tím lépe. Zájemce se téměř jistě nebude cítit dobře v místě, kde se honí nebo pláčou děti anebo kde se mu pod nohama plete pes či kočka. V naprosté většině případů budete dopředu vědět, kdy se bude prohlídka konat, a tak se snažte omezit počet nežádoucích "asistentů". Po dobu prohlídky nechte také vypnuté radio a televizi.

Příjemný výraz pomáhá, předvídavost vás chrání

Tvařte se nenuceně, příjemně. Buďte v pohodě - stejně je o všem předem rozhodnuto (viz předchozí díly seriálu:-) Pokud se vám líbil přístup prvního majitele, postupujte takto: První kolo prohlídky jděte se zájemcem a vše mu nenuceně ukažte. Nechte ho, ať se sám ptá, nebuďte moc aktivní v mluvení. Sami ho neupozorňujte na nedostatky, vyjma významných skrytých vad. Na ty upozornit musíte. 

Když se po tomto první kole prohlídky nebude mít zájemce k odchodu, nabídněte mu, ať si alespoň hlavní prostory ještě jednou projde sám. Pro takový případ samozřejmě zamkněte nebo ukryjte peníze a menší cenné předměty. Zůstaňte někde stranou a v klidu čekejte. Když má s sebou zájemce partnera nesnažte se odposlouchávat, co si spolu povídají, ani co případně telefonuje. Nechte zájemci čas a prostor, aby se ve vaší nemovitosti mohl cítit dobře.


Je rozhodnuto

Pokud toto druhé kolo prohlídky vzbudilo další otázky, odpovídejte na ně. A buďte si jisti, že jsou tu velké šance na úspěch. Pokud žádné další otázky nejsou, už přemýšlejte, jak se ještě lépe připravit na prohlídku s příštím zájemcem.


A je tu poslední, 6. část této série o umění prodeje vlastní nemovitosti.