Prodej stavebního pozemku 446 m2 v obci Ohrobec, místní části Károv, 4 km od Dolních Břežan, půl hodiny autem z vnitřní Prahy.

Stavební pozemek leží v klidné části obce, v zástavbě rodinných domů. To, že je pozemek stavební vyplývá především z územního plánu, který má obec zpracovaný. Dále z odpovědí pracovnice obecního úřadu Ohrobec, u které jsem tuto skutečnosti ověřoval. Postavit lze za běžných regulí přízemní RD s obytným podkrovím. 

Pozemek je ze tří stran oplocen. Oplocení chybí z pohledu z cesty z pravé strany. Pozemek je tady opticky spojen se sousední parcelou, na níž už rodinný dům stojí. Tyto dva pozemky mají společný vjezd. Je to "historická" věc z doby, kdy se dva kamarádi kolem roku 1970 rozhodli postavit si vedle sebe chaty a vyřešili to takto. Na můj dotaz, zda obec bude souhlasit se zřízením dvou samostatných přístupů, mi pracovnice úřadu odpověděla, že ano, že stávají řešení není ani z hlediska obce standardní. Pozemky jsou v katastru řádně geometricky odděleny, ale hranice není v terénu vytyčena. Nový majitel si tedy může zvolit, zda ponechá stávající stav nebo vybuduje plot, a jakou formu plotu po dohodě se sousedem zvolí. 

Na pozemku stojí menší celopodsklepená zděná chatka o půdorysu 6x4 m. Není průběžně udržovaná, ale technicky je v dobrém stavu, suchá, s dobrou střechou z vlnitého eterrnitu. Momentálně je nefunkční elektřina (technická závada). Voda zavedená není. 

Na zvětšeném půdorysu chaty lze postavit rodinný domek, využít z chaty je možné sklep. 
Pozemek má přibližně čtvercový tvar, celkovou výměru 446 m2. Obec umožní napojení na elektřinu a vodovod. Na pozemku jsou ovocné stromy, jabloně, třešeň, švestka a dva vzrostlé ořešáky. 

V obci se nachází pekárna, samoobsluha, auto i pneu servis a několik restauračních zařízení. Dále přírodní dětské hřiště a tenisový kurt.  Mají zde zastávky příměstské autobusové linky 331 Praha, Kačerov - Jílové u Prahy a 333 Praha, Kačerov - Březová-Oleško (ve všední dny 331 interval 60 minut a 333 interval 15-30 minut, o víkendech jede jen linka 333 a to v intervalech 60 minut.) Každý třetí oběh linky 333 zajíždí do oblasti Károva.

Pozemek je přístupný z obecní, dosud nezpevněné komunikace. Nachází se místní části obce Ohrobec zvané Károv. Dříve se jednalo o zahrádkářskou kolonii, která se postupem času přeměnila na obytnou čtvrť, přičemž si zachovala klidný rekreační ráz. 

Územní plán

Obec Ohrobec má zpracovaný územní plán a pozemek se nachází v jeho rámci v tzv. plochách SMÍŠENÝCH OBYTNÝCH. Jak uvedeno výše, ověřil jsem na obci a příslušném stavební úřadě, že je zde možné postavit přízemní rodinný dům s obytným podkrovím.


Cena nemovitosti jako celku (pozemek + chata) je 2.900.000 Kč, tj. 6.500 Kč/m2. Kontakt

Jmenuji se Pavel Kočička, jsem realitní poradce. Nemovitost má jednoho výlučného vlastníka, s nímž mám uzavřenu exkluzívní smlouvu o zprostředkování.
T: 702 055 650

W: https://www.feezatip.cz (blog + nabídka spolupráce)